Samtec Inc. ZW-11-10-G-D-315-225
Part No.:
ZW-11-10-G-D-315-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-10-G-D-315-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)