Samtec Inc. ZW-11-09-L-T-380-110
Part No.:
ZW-11-09-L-T-380-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 33POS
Shipping
ZW-11-09-L-T-380-110 Information
Number of Positions:
33
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)