Samtec Inc. ZW-11-09-G-D-315-155
Part No.:
ZW-11-09-G-D-315-155
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-09-G-D-315-155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)