Samtec Inc. ZW-11-09-G-D-300-250
Part No.:
ZW-11-09-G-D-300-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-09-G-D-300-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)