Samtec Inc. ZW-11-09-G-D-260-210
Part No.:
ZW-11-09-G-D-260-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-09-G-D-260-210 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)