Samtec Inc. ZW-11-08-G-D-200-125-001
Part No.:
ZW-11-08-G-D-200-125-001
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Shipping
ZW-11-08-G-D-200-125-001 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)