Samtec Inc. ZW-10-20-T-T-870-120
Part No.:
ZW-10-20-T-T-870-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Shipping
ZW-10-20-T-T-870-120 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.870" (22.098mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)