Samtec Inc. ZW-10-20-S-D-750-110
Part No.:
ZW-10-20-S-D-750-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-S-D-750-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)