Samtec Inc. ZW-10-20-L-D-850-100
Part No.:
ZW-10-20-L-D-850-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-L-D-850-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)