Samtec Inc. ZW-10-20-L-D-787-130
Part No.:
ZW-10-20-L-D-787-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-L-D-787-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height:
0.787" (20.000mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)