Samtec Inc. ZW-10-20-L-D-591-165
Part No.:
ZW-10-20-L-D-591-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-L-D-591-165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.374" (9.500mm)
Length - Stack Height:
0.591" (15.011mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)