Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-830-165
Part No.:
ZW-10-20-G-D-830-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-830-165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)