Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-800-155
Part No.:
ZW-10-20-G-D-800-155
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-800-155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)