Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-767-248
Part No.:
ZW-10-20-G-D-767-248
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-767-248 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.767" (19.482mm)
Length - Tail:
0.248" (6.299mm)