Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-708-098
Part No.:
ZW-10-20-G-D-708-098
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-708-098 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.324" (8.230mm)
Length - Stack Height:
0.708" (17.983mm)
Length - Tail:
0.098" (2.489mm)