Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-700-200
Part No.:
ZW-10-20-G-D-700-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-700-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)