Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-662-118
Part No.:
ZW-10-20-G-D-662-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-662-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.662" (16.815mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)