Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-650-240
Part No.:
ZW-10-20-G-D-650-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-650-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)