Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-625-190
Part No.:
ZW-10-20-G-D-625-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-625-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)