Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-300-420
Part No.:
ZW-10-20-G-D-300-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-300-420 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.420" (10.668mm)