Samtec Inc. ZW-10-20-G-D-300-270
Part No.:
ZW-10-20-G-D-300-270
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-20-G-D-300-270 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.560" (14.224mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.270" (6.858mm)