Samtec Inc. ZW-10-19-L-D-915-165
Part No.:
ZW-10-19-L-D-915-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-L-D-915-165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)