Samtec Inc. ZW-10-19-L-D-335-220
Part No.:
ZW-10-19-L-D-335-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-L-D-335-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.775" (19.685mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)