Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-987-090
Part No.:
ZW-10-19-G-D-987-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-987-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height:
0.987" (25.070mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)