Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-930-210
Part No.:
ZW-10-19-G-D-930-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-930-210 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.930" (23.622mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)