Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-865-125
Part No.:
ZW-10-19-G-D-865-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-865-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.865" (21.971mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)