Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-805-260
Part No.:
ZW-10-19-G-D-805-260
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-805-260 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.805" (20.447mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)