Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-790-250
Part No.:
ZW-10-19-G-D-790-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-790-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)