Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-787-408
Part No.:
ZW-10-19-G-D-787-408
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-787-408 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.787" (20.000mm)
Length - Tail:
0.408" (10.363mm)