Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-200-375
Part No.:
ZW-10-19-G-D-200-375
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-200-375 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.755" (19.177mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.375" (9.525mm)