Samtec Inc. ZW-10-14-S-D-865-320
Part No.:
ZW-10-14-S-D-865-320
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-S-D-865-320 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.865" (21.971mm)
Length - Tail:
0.320" (8.128mm)