Samtec Inc. ZW-10-14-S-D-610-155
Part No.:
ZW-10-14-S-D-610-155
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-S-D-610-155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.494mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)