Samtec Inc. ZW-10-14-S-D-1000-120
Part No.:
ZW-10-14-S-D-1000-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-S-D-1000-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)