Samtec Inc. ZW-10-14-L-D-984-275
Part No.:
ZW-10-14-L-D-984-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-L-D-984-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height:
0.984" (24.994mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)