Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-945-235
Part No.:
ZW-10-14-G-D-945-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-945-235 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.945" (24.003mm)
Length - Tail:
0.235" (5.969mm)