Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-834-120
Part No.:
ZW-10-14-G-D-834-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-834-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.476" (12.090mm)
Length - Stack Height:
0.834" (21.184mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)