Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-800-200
Part No.:
ZW-10-14-G-D-800-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-800-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)