Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-650-580
Part No.:
ZW-10-14-G-D-650-580
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-650-580 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.580" (14.732mm)