Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-1250-090
Part No.:
ZW-10-14-G-D-1250-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-1250-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
1.250" (31.750mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)