Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-1070-110
Part No.:
ZW-10-14-G-D-1070-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-1070-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
1.070" (27.178mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)