Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-1065-115
Part No.:
ZW-10-14-G-D-1065-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-1065-115 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
1.065" (27.051mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)