Samtec Inc. ZW-10-13-L-D-915-200
Part No.:
ZW-10-13-L-D-915-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-L-D-915-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)