Samtec Inc. ZW-10-13-L-D-830-250
Part No.:
ZW-10-13-L-D-830-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-L-D-830-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)