Samtec Inc. ZW-10-13-L-D-800-155
Part No.:
ZW-10-13-L-D-800-155
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-L-D-800-155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)