Samtec Inc. ZW-10-13-L-D-700-340
Part No.:
ZW-10-13-L-D-700-340
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-L-D-700-340 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.340" (8.636mm)