Samtec Inc. ZW-10-13-L-D-640-125
Part No.:
ZW-10-13-L-D-640-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-L-D-640-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)