Samtec Inc. ZW-10-13-G-D-985-102
Part No.:
ZW-10-13-G-D-985-102
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-G-D-985-102 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height:
0.985" (25.019mm)
Length - Tail:
0.102" (2.600mm)