Samtec Inc. ZW-10-13-G-D-925-120
Part No.:
ZW-10-13-G-D-925-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-G-D-925-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)