Samtec Inc. ZW-10-13-G-D-800-100
Part No.:
ZW-10-13-G-D-800-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-G-D-800-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)