Samtec Inc. ZW-10-13-G-D-750-230
Part No.:
ZW-10-13-G-D-750-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-G-D-750-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)